XTeche-biuletyn serwisu laboratoria.xtech.pl
nr 2017/11 (194) 5 grudnia 2017


Jeżeli nie widzisz tego maila poprawnie, kliknij tutaj
Wiadomości
100 Gigabitów z Hamburga do Świerka
Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ) podpisało w ubiegłym tygodniu ramową umowę o współpracy ze spółką European XFEL GmbH będącą właścicielem ulokowanego w Hamburgu europejskiego lasera na swobodnych elektronach.
więcej »
Elastyczny materiał, który wytwarza prąd przy ucisku
Naukowcy z Empa opracowali elastyczny materiał, który generuje energię elektryczną w warunkach ucisku. W przyszłości może zostać wykorzystany jako czujnik zintegrowany z odzieżą lub nawet wszczepiony w ludzkie ciało, na przykład do zasilania rozrusznika.  
więcej »
Druk 3D napędza rozwój w zespole Renault Formuły 1
Wyścigi Formuły 1 to sport napędzany nieustanną innowacyjnością. Zespoły pracują bez wytchnienia, aby osiągnąć i pokonać ciągle zmieniający się standard i nie jest inaczej także w zespole Renault Sport.  
więcej »
Metalowe nanocząstki pomogą wykryć lotne związki
Naukowcy z Uniwersytetu Moskiewskiego im. Łomonosowa opracowali nowy sposób zwiększania wrażliwości wykrywania związków lotnych, zwłaszcza chloru, przy użyciu metalicznych nanocząstek. Praca została opublikowana w czasopiśmie Talanta.
więcej »
Tkaniny w walce z upałami
Z roku na rok doświadczamy coraz większych upałów. Ulgę w czasie ich trwania przynoszą nam klimatyzowane budynki. Ale tworzenie takiego komfortu wiąże się z kosztami dla gospodarki i środowiska w postaci zwiększonych rachunków za energię i emisji gazów cieplarnianych.  
więcej »
Imponująco odporny akumulator litowo-jonowy
Akumulatory litowo-jonowe stały się ulubioną metodą przechowywania energii w elektronice użytkowej oraz w systemach wojskowych i lotniczych. Jednak potencjalne zagrożenia związane z elektrolitami organicznymi, które są w nich wykorzystywane nadal stanowią problem.  
więcej »
Nowy mechanizm wykrywania gazu w temperaturze pokojowej
Rosyjscy naukowcy opracowali mechanizm wykrywania wodoru cząsteczkowego przy użyciu zielonego światła. Po raz pierwszy powstał zatem czujnik gazu działający w temperaturze pokojowej. Artykuł został opublikowany w czasopiśmie Scientific Reports.
więcej »
Implanty, które rosną wraz z małym pacjentem
Implanty medyczne mogą uratować życie, korygując strukturalne wady serca i innych narządów. Ale do tej pory stosowanie ich u dzieci było skomplikowane przez fakt, że te o stałym rozmiarze nie mogą rozwijać się zgodnie z naturalnym rozwojem dziecka.  
więcej »
Zamiana dwutlenku węgla do czadu przy pomocy wody i elektryczności
Naukowcy z Uniwersytetu w Illinois i Wspólnego Centrum Sztucznej Fotosyntezy określili w jaki sposób elektrokatalizatory mogą przekształcić dwutlenek węgla w tlenek węgla za pomocą wody i energii elektrycznej.  
więcej »
więcej wiadomości »
Kalendarium branżowe
12-15.12.2017ASKOM - Szkolenie - System wizualizacji ASIX (Gliwice)
13-15.12.2017Metody wibroakustyczne w diagnostyce - poziom 2 (Kraków)
15.12.2017Wprowadzenie do wykonywania pomiarów w środowisku pracy. (Gdańsk)
Zobacz pełne kalendarium Serwisu »
Zapytania ofertowe
Zaoszczędź swój czas
złóż zapytanie ofertowe!
Jeśli chcesz zapytać o poszukiwany produkt skorzystaj z przycisku na naszych stronach. Wypełnienie krótkiego formularza pozwoli Ci dotrzeć do właściwej grupy dostawców.
Złóż zapytanie
Zarejestruj się
Jeżeli twoja firma działa na rynku usług i produktów dla branży laboratoryjnej, zarejestruj ją w naszej bazie danych.
Zarejestruj firmę
Kalendarz
Zapoznaj się w nadchodzącymi wydarzeniami branżowymi
Grudzień 2017
PnWtŚrCzPtSoNi
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Zobacz kalendarium
xtech.pl
Copyright 2000-2017 - Wszelkie prawa zastrzeżone

xtech.pl Serwisy branżowe Sp. z o.o.,
ul. Garncarska 5, 31-115 Kraków
e-mail: biuro@xtech.pl ,
tel. +48 (12) 432-52-00,
faks +48 (12) 429-57-08
E-biuletyn Serwisu rozsyłany jest do wszystkich Prenumeratorów, którzy podając swój e-mail wyrazili chęć jego otrzymywania, a także do wszystkich firm zarejestrowanych w xtech.pl. Aby zmienić ustawienia subskrypcji kliknij tutaj